Moc Vás všechny zdravím z Cestičky a chtěla bych Vám nabídnout malé ohlédnutí zpět a také výhled na aktivity, které nás v tomto školním roce ještě čekají.

Školní rok 2018/19 je v plném proudu. Podzim utekl jako voda a překulil se do zimy. Kromě každodenního provozu lesního klubu a kroužků jsem si užili moc pěkné akce – úklid lesa a následné utvoření mandaly hojnosti z plodů země, slavnost sv. Michala a sv. Martina, večerní dílny pro rodiče a děti, přespávací dýchánky a Vánoční slavnost. Navštívili jsme výstavy, muzea a galerie, vyrazili na výlety do okolí. Školní děti prožili lekci sebeobrany s profesionálním trenérem. Měli jsme povídání o kanisterapii a přijela za námi paní s netopýrem a pěkným programem.

Od počátku podzimu jsme každý den pozorovali proměnu přírody, doslova jí zažívali na vlastní kůži. Každý měsíc máme věnovaný určitému tématu a teď v lednu, kdy se musíme trochu víc uchylovat před zimou i dovnitř, se věnujeme lidskému tělu a smyslům.

V lednu je také čas plánovat. Připravili jsme pro vás harmonogram příměstských a pobytových táborů na léto. Vymýšlíme, co bychom rádi s dětmi společně v tomto školním roce ještě prožili. Čekají nás večerní dílny, víkendové expedice s dětmi, masopust, velikonoční slavnost a slavnost k závěru školního roku.

Především už se ale moc těším na příchod jara, na první sněženky, lístky a hřejivé sluníčko. Čeká nás spousta dobrodružství, putování a dovádění s kamarády.

Těším se na viděnou s Vámi

Jana Kulhánková

Komunita - Spolek Cestička