Cestička vznikla v roce 2010 jako aktivita několika rodin, které toužily svým dětem nabídnout láskyplnou a respektující předškolní péči, kde děti budou trávit většinu času v přírodě. Po prvních měsících jsme zjistili, že to, co se o dětech v lesních školkách píše, je pravda: dětem opravdu nevadí v podstatě žádné počasí a jsou schopny si ho maximálně užít. Jsou adaptabilnější, než by si rodiče uměli představit. Umějí si poradit v různých nesnázích, jsou samostatnější, rozvíjí se jejich imaginace (klacek představuje rybářský prut, vlajku, hůl, motyku nebo dalekohled), dokážou si vzájemně pomoci.

Ukázalo se, že tato iniciativa oslovila další rodiče z okolí a tak stále rozšiřujeme své aktivity. Z našich prvních dětí už jsou školáci.

Cestička umožňuje dětem bezprostřední kontakt s přírodou, v inspirativním a přátelském prostředí, a tím podporuje jejich harmonický vývoj.

Naprostá většina aktivit se v našem klubu odehrává venku, děti si hrají a učí se za každého počasí v lese, na louce, či na malé zahrádce, tedy v prostředí, které bylo po staletí pro dětské hry přirozeným. Jako průvodci vedeme děti s respektem a láskou, snažíme se vnímat jejich jedinečnost a nabízet jim činnosti, které podporují jejich přirozený a zdravý vývoj. Inspirovali jsme se dále i montessori pedagogikou jako lety ověřeným komplexním vzdělávacím systémem. Pokud vás tato představa oslovuje, přivítáme rádi Vás i vaše děti mezi námi.

Lesní klub - Spolek Cestička, lesní klub KbelyMontessori klub - Spolek Cestička, lesní klub KbelyKroužky - Spolek Cestička, lesní klub KbelyKomunita - Spolek Cestička, lesní klub KbelyLetní tábory - Spolek Cestička, lesní klub Kbely